دین و مذهب دبی

دین و مذهب دبی
اسلام مذهب رسمی امارات متحده عربی است و در سطح گسترده اجرا می شود. روز مقدس اسلامی جمعه است. بنیان اسلام بر این عقیده اسطوره است که فقط یک خدا وجود دارد و حضرت محمد پیامبر اوست. پنج رکن وجود دارد که باید همه مسلمانان تبعیت کنند : ایمان – نماز – احسان – روزه گرفتن و زیارت رفتن مکه انتظار می رود که هر مسلمانان حداقل یک بار طی عمر خود به زیارت شهر مقدس مکه عربستان سعودی برود.

بعلاوه لازم است مسلمان روزانه پنج بار (رو به مکه) نماز بخواند. زمان نماز خواندن مطابق با موقعیت خورشید در آسمان است.
اکثر مردم در مسجد نماز میخوانند هر چند اگر در نزدیکی محل عبادت وجود نداشته باشد نامعمول نیست که افراد را در کنار جاده در حال نماز ببینیم. خیره شدن به نماز گذاران یا قدم زدن میان آنها بی ادبی است.
فراخوانی مدرن نماگزاران بوسیله بلند گوه های هرمغازه است که هر کسی را از زمان نماز مطمئن می سازد. در دبی برنامه به گونه ای بوده که تعداد مساجد کافی باشد و افراد برای نماز خواندن بیش از ۵۰۰ متر طی نمی کنند.
اسلام دارای موارد مشترکی با مسیحیت و بسیاری از پیامبران پیش از رسول اسلام است که می توان در نوشتجات مسیحیان و همچنین مسلمان یافت.
طبق قانون شرع اسلام مردان مسلمان می توانند با زنان غیر مسلمان ازدواج کنند ولی زن مسلمان مجاز به ازدواج با مرد غیر مسلمان نیست.

ادیان بسیار دیگری است و خاندان حکومتی درموقعیت های فراوان زمین هایی را جهت ساختن کلیساها اختصاص داده اند. کلیساهای فعلی شامل کلیسای انجیلی ( کاتولیک روی) بعلاوه کلیساهای مختلف که در مجتمعی در جبل علی گرد هم آمده اند. همچنین در بر دبی یک معبد هندوها وجود دارد.

رمضان

رمضان ماه مقدسی است که در آن مسلمانان نزول قرآن را پاس می دارند. این ماه زمان روزه داری بوده و مسلمانان از عذا. آشامیدنی، سیگار و افکار آلوده (یا فعالیت ها) از صبح تا غروب خودداری می کنند. در هنگام غروب روزه را می شکنند و افطار می کنند. زمان های افطار در کلیه روزنامه ها موجود است.
در سراسر شهر چادرهای فرمی رمضان عصرها پر از افرادی از ملیت های مختلف و ادیان می شود که از قلیان، غذاها و شیرینی های عربی لذت می برند. بعلاوه قهوه خانه های استاندارد استعمال قلیان و رستوران ها و هتل های پنج ستاره در این ماه چادرهایی مخصوص رمضان بر پا می کنند.
زمانبندی رمضان بر حسب تقویم عربی ثابت نیست ولی سالانه حدود ۱۱ روز زودتر از سال قبل آغاز می شود که شروع آن بسته به رویت هلال ماه دارد.

در رمضان غیر مسلمانان از خوردن، نوشیدن یا سیگار کشیدن در مکان های عمومی طی ساعات روز به نشانه احترام خودداری می کنند. عدم انجام اینکار می تواند منجر به ناراحتی مردم یا منجر به شکایت رسمی شود. شاید گشت پلیس شما را متوقف کند به احتمال قریب به یقین توضیح میدهد که چه انتظاری داشته است. اگر همکاری نکنید در نهایت به پاسگاه پلیس هدایت می شوید.

در حین رمضان فروش الکل در بیشتر فروشگاه ها پس از شامگاه ممنوع است در حالیکه مغازه ها و پارک ها معمولا زودتر باز و بسته می شوند. بعلاوه موسیقی زنده یا رقص مجاز نیست (کلوب های شبانه کل ماه تعطیل می شوند) و سینماها اکران روزانه را محدود می کنند. پایان رمضان با جشن هر روزه و مقدسی که عید فطر نامیده میشود جشن پایان رمضان می باشد. برای مسلمانان عید معنای مشابه دیوالی برای هندوها و کریسمس برای مسیحیان است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید